Poranek patriotyczny - 9 XI

Utworzono dnia 24.11.2018, 19:00

9.11.2018r. wszystkie przedszkolaki ubrane na galowo, z wpietymi biało-czerwonymi kotylionami - wraz ze swoimi Paniami oraz Panią Dyrektor zebrały się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w akcji "Rekord dla Niepodległej", do której zaprosili nas: Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. W ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości o godz. 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy Hymn Narodowy.

Następnie "Sówki" oraz Harcerze z 11 GDSH im. Anny Burówny "Cegły" (w większości absolwenci przedszkola) pod opieką druha Pana Arkadiusza Buczka wystąpiły w programie artystycznym pt. "Poranek poetycko-muzyczny". Usłyszeliśmy wiersze i piosenki patriotyczne, takie jak np. "Rota", "Wojenko, wojenko".

Tego dnia wszystkie przedszkolaki otrzymały biało-czerwone opaski odblaskowe z pamiatkowym napisem (prezent od Mamy naszej Wychowanki Hani).