DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”

pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Centrum Rozwoju Lokalnego jest organizatorem edukacyjnej ogólnopolskiej akcji objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 pn. „Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem zajęć przeprowadzonych podczas akcji „Dzieci uczą rodziców”.

W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać  materiały do przeprowadzenia zajęć na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda "lekcja" będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas zajęć w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców”.

Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl

Lekcja 1