Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

EDUKACJA MORSKA

Pomorski Program Edukacji Morskiej (PPEM) stanowi propozycję działań skierowanych do pomorskich szkół oraz placówek oświatowych wszystkich etapów kształcenia. Program integruje wiedzę z wielu przedmiotów, proponując całościowe postrzeganie problematyki morsko-żeglarskiej w procesie edukacyjnym.

Jego podstawowe założenie opiera się na powiązaniu podstaw programowych z zagadnieniami wynikającymi z nadmorskiego położenia naszego regionu. Specyfika zadań dydaktycznych, możliwych do realizacji w ramach programu, sprzyja zdobywaniu wiedzy w sposób praktyczny oraz twórczemu rozwiązywaniu problemów; wpływa na kształtowanie postaw i budowanie tożsamości młodych Pomorzan.

Elastyczna struktura programu zapewnia przestrzeń sprzyjającą: autonomii poszczególnych realizatorów, współpracy ze szkółkami, klubami żeglarskimi, wzajemnemu wspieraniu się podczas realizacji wybranych działań oraz wzmacnianiu pomorskiego potencjału edukacyjnego.

Edukacja morska - dotyczy wszystkich akwenów (także rzek i jezior), jest interdyscyplinarnym narzędziem, integrującym wiedzę i umiejętności z wielu obszarów. W jej zakresie mieszczą się elementy regionalizmu, zagadnienia przyrodnicze, ekologiczne, matematyczne, fizyczne, chemiczne, a także artystyczne i humanistyczne oraz uprawianie różnorodnych aktywności wodnych na morzu, jeziorach, rzekach pozwalające w sposób wszechstronny, ciekawy i kreatywny kształtować kompetencje kluczowe dzieci i ich pomorską tożsamość.

 

 

 

,,O rybaku i złotej rybce"- w grupie ,,Kangurów"

,,O rybaku i złotej rybce

Edukacja Morska - Zajączki

Edukacja Morska - Zajączki

Edukacja Morska

Edukacja Morska

Legenda o latarni morskiej - "Jeżyki"

Legenda o latarni morskiej -

Konkurs plastyczny ''Ahoj morska przygoda''

Konkurs plastyczny ''Ahoj morska przygoda''

Morski tydzień

Morski tydzień

Dzień Morza

Dzień Morza

Morskie opowieści

Morskie opowieści

Dlaczego Bałtyk jest słony?

Dlaczego Bałtyk jest słony?

Legenda o Juracie

Legenda o Juracie

Czytanie bajki pt. "O rybaku i złotej rybce"

Czytanie bajki pt.

ZAŁĄCZNIKI:

								

Program Edukacji Morskiej 2020-2021

Utworzono dnia 04.10.2020, 11:25

Program Edukacji Morskiej 2019-2020

Utworzono dnia 04.10.2020, 11:25

Pogoda

Zegar

Imieniny