Łączy nas zabawa

Utworzono dnia 15.06.2020, 13:31

W naszym projekcie „BOCIAN” do wykonania dla wszystkich przedszkolaków było kolejne zadanie, które nosi nazwę  "Łączy nas zabawa". Celem tego zadania jest nauka ulubionej zabawy naszych koleżanek i kolegów z partnerskiego przedszkola w Niemczech. Zabawa nazywa się "Topfschlagen”, (czyli uderz w garnek/doniczkę).

Zasady tej zabawy:
W grze jeden wybrany gracz ma zasłonięte opaską oczy, aby nic nie widział. Następnie dostaje drewnianą łyżkę, a inny uczestnik zabawy obraca go delikatnie w kółko, aby go zdezorientować. Osoba prowadząca umieszcza w pomieszczeniu odwrócony garnek, pod którym zwykle znajduje się coś słodkiego (ważne: garnka nie wolno przenosić podczas poszukiwania). Dziecko z zasłoniętymi oczyma musi znaleźć garnek, pełzając lub poruszając się na czworaka, stale uderzając podłogę drewnianą łyżką. Pozostali uczestnicy zabawy wydając komunikaty: „ciepło” / „zimno” informują, czy szukające dziecko zbliża się czy też odsuwa od garnka (można w zabawie zastosować słownictwo niemieckie: „WARM” (ciepło, – gdy jest blisko) lub „KALT” (zimno, – gdy się oddala od celu).

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w projekcie "BOCIAN".