Utworzono dnia 01.12.2019

„Pluszowy miś, z wystawy miś

Na spacer chciał, do dzieci iść

A że był zuch, ten dzielny miś

Zastukał do, przedszkolnych drzwi (…)”

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Przyniesione przez nas misie dzielnie towarzyszyły nam podczas zajęć.

Na początek nasza pani opowiedziała nam historię tego ukochanego przez dzieci pluszaka (kto by pomyślał, że pluszowy miś ma związek z prezydentem Stanów Zjednoczonych?). Następnie obejrzeliśmy krótki film przedstawiający proces produkcji misia. A później przyszła kolej na misiowe wyścigi – miśki siadały w swoich rydwanach (czyli pudełkach po butach), a naszym zadaniem było jak najszybsze pokonanie wyznaczonej trasy. Nie byłoby w tym nic trudnego, gdyby nie fakt, że aby poruszyć pudło musieliśmy nawinąć sznurek na kredkę, co okazało się niełatwym zadaniem.

Później dorysowywaliśmy brakującą połowę misia i bawiliśmy się wspólnie przy misiowych piosenkach. Dla odpoczynku obejrzeliśmy dwa odcinki przygód misia z klapniętym uszkiem i Misia Kudłatka, a na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkową fotkę.

Utworzono dnia 01.12.2019, 23:29