Code Week

Utworzono dnia 21.10.2019, 20:02

Nasze przedszkole po raz pierwszy wzięło udział w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Jest to inicjatywa promująca programowanie, kodowanie i umiejętności cyfrowe. Przedstawicielami naszej placówki była grupa "Sówek", która zna już podstawy kodowania z ubiegłych lat, ale tym razem postanowiliśmy zgłosić taką inicjatywę. Już przedszkolaki powinny zapoznać się z podstawami kodowania, które to  stanowią rozwój kluczowych kompetencji związanych z logicznym myśleniem, rozwiązywaniem problemów,  poszukiwania niestandardowych rozwiązań oraz współpracą. Nauka kodowania może pomóc w przyszłości dzieciom w lepszym zrozumieniu otaczającego go świata, a także zwiększyć szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Ponieważ wachlarz możliwości jest tu nieograniczony cały tydzień próbowaliśmy podejmować takie właśnie działania. Pracowaliśmy z wykorzystaniem: kubeczków, mini mat do kodowania, matą online, robotów: Dash, Bee Bot, Doc oraz iPoda.   Samodzielnie dzieci tworzyły kody,   dzięki któremu "napisały" przepis na chleb :) Są to zajęcia, które na pewno będą kontynuowane ze względu na ich atrakcyjność i niezaspokojoną ciekawość dzieci.