Projekt edukacyjny "Zdrowie"

Utworzono dnia 12.06.2018

W ubiegłym tygodniu w naszej grupie „Tygrysków” był realizowany projekt edukacyjny
pt. „ZDROWIE” nawiązujący do hasła Koncepcji Pracy Przedszkola na rok szkolny 2017/2018
„Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT”. Przez cały tydzień mieliśmy wiele atrakcji i zadań do wykonania.

Na samym początku wyjaśniliśmy sobie co tak naprawdę oznacza dla nas ZDROWIE – stworzyliśmy wraz z p. Jolą własną „mapę myśli”.
W środę odwiedziła nas p. Alicja Sroka – mama Blanki, która opowiedziała nam na czym polega praca w aptece. Pani Alicja przyniosła dla nas akcesoria, które są potrzebne w zawodzie farmaceuty. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają recepty a także jak są opisywane opakowania na maści, które są robione na zamówienie.
Z pomocą rodziców, dzięki którym przynieśliśmy do przedszkola opakowania po lekarstwach stworzyliśmy „kącik lekarski”. Zabawy w farmaceutę i w doktora były super.
Nie zapomnieliśmy o tym, że warzywa i owoce są bardzo zdrowe i pyszne więc mieliśmy okazję zobaczyć jak panie z kuchni przyrządzają dla nas sok marchewkowo-jabłkowy, który wypiliśmy od razu. Był pyszny…Na zdjęciach widać jak na śniadanie przyrządziliśmy sobie zdrowe i kolorowe kanapeczki. Wykonaliśmy również pracę plastyczno-przestrzenną pt.  „Zdrowie na talerzu” – niektórzy z nas zrobili warzywa a inni owoce.
Oczywiście "ruch" jest dla naszego zdrowia bardzo ważny więc oprócz zabawy na placu zabaw p. Ania zorganizowała nam ćwiczenia na świeżym powietrzu.
Ważne dla naszego zdrowia jest również dbanie o higienę, dlatego przypomnieliśmy sobie jak powinno się dokładnie myć zęby i ręce. Ale było śmiesznie myć takie duże zęby taka wielką szczoteczką.
Na zakończenie projektu stworzyliśmy ponownie „mapę myśli” aby sprawdzić czy dowiedzieliśmy się czegoś więcej na temat zdrowia.

„Tygryski” naprawdę bardzo dużo wiedzą jak dbać o swoje zdrowie aby zawsze mieć dużo energii i uśmiech na twarzy.

Projekt edukacyjny "Zdrowie"

Utworzono dnia 12.06.2018, 19:36