Utworzono dnia 10.11.2021, 22:10
Narodowe Święto Niepodległości w grupie ,,Kangurków. 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla ,,Kangurków” to pojęcie mimo że trudne, jest już znajome. Udział w dzisiejszych zajęciach przybliżył takie pojęcia jak: Ojczyzna, patriotyzm, kultura, honor. Przedszkolaki poznały Symbole Narodowe, nauczyły się hymnu, dowiedziały się jak ważna jest pamięć o bohaterach naszej Ojczyzny. Dzieci miały okazję wziąć udział w koncercie o tematyce patriotycznej. Wspólnie stworzyły biało-czerwoną mapę Polski. O godzinie 11:11 dzieci z wszystkich grup uroczyście odśpiewały w swoich salach hymn państwowy. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne, szacunek do własnego państwa oraz poczucie tożsamości narodowej.