Przedstawienie teatralne "Anaruk - chłopiec z Grenlandii"

Utworzono dnia 30.11.2020, 21:11

W dniu 26 listopada br. dzieci z naszego przedszkola oglądały przedstawienie teatralne pt. "Anaruk - chłopiec z Grenlandii" w wykonaniu aktorów z teatru "Blaszany Bębenek". Była to opowieść o chłopcu, który wychowuje się w mroźnej i śnieżnej krainie. Pewnego dnia za namową matki wyrusza łowić ryby aby nauczyć się samodzielności i zdobyć nowe umiejętności, które pozwolą przetrwać w każdych warunkach. Kiedy okazuje się, że dzielnie wykonał swoje zadanie podejmuje się trudniejszych wyzwań i wyrusza w dalszą podróż ze swoim przyjacielem. Spotykają go tam ciekawe i zabawne przygody między innymi spotkanie z gęsią, uwięzienie na krze lodowej daleko od brzegu oraz ucieczka przed groźnym niedźwiedziem. W spektaklu zastosowano zmienną scenografię imitującą śnieżną Grenlandię, a aktorzy wykonali trzy piosenki na żywo oraz zachęcali dzieci do zabawy, aby razem z Anarukiem mogły poznawać świat. Dzieci z grupy "Liski" śmiały się podczas przedstawienia, tańczyły i brały aktywny udział w spektaklu. Przedstawienie podobało się wszystkim przedszkolakom.