Projekt "Sen Żyrafy"

Utworzono dnia 18.03.2021, 09:24

Projekt "Sen Żyrafy" czyli porozumienie bez przemocy w przedszkolu. Dzieci podczas zajęć projektowych miały okazję zaopiekować się małą żyrafką która się zgubiła - po poznaniu małej żyrafki dzieci rozpoczęły intensywne poszukiwania mamy. Podczas trwania projektu dzieci w formie zabawy poznały podstawy metody PBP - obserwacja, uczucie, potrzeba, prośba. Dzieki zajęciom programowym "Sen Żyrafy" dzieci rozwinęły podstawowe umiejetności interpersonalne, oraz doświadczyły różnicy pomiędzy komunikacją, która tworzy bariery a taką, która otwiera serca i buduje kontakt. Było bardzo ciekawie, jak wiemy umiejętność wyrażania swoich uczuć to nie lada gratka. Projekt zakończył się szczęśliwym odnalezieniem mamusi żyrafiątka - sukces wspólny, a Motylki spisały się na medal.