Śnieg

Utworzono dnia 10.12.2021, 10:48

Dzieci bardzo lubią doświadczać i eksperymentować. Zimą zabawy ze śniegiem dostarczają mnóstwo emocji. Tropienie śladów  na śniegu, rozpoznawanie śladów pozostawianych przez zwierzęta  w naturalnym środowisku byłoby bardzo ciekawe dla dzieci.Inspiracją do działań był filmik edukacyjny „Jak powstaje śnieg”. Dzieci dowiedziały się, że nie ma dwóch identycznych  płatków śniegu, a życie takiego płatka zaczyna się wysoko w chmurach i aby powstała śnieżynka potrzebna jest woda, niska temperatura i zjawisko kondensacji  (przyłączania się cząsteczek wody). Przyniesiony śnieg w misce, został poddany wnikliwej obserwacji. Poznawanie jego właściwości było bardzo interesujące dla dzieci. Oprócz tego dzieci obserwowały topnienie śniegu i wyłaniały wnioski dlaczego tak się dzieje.