Światowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego

Utworzono dnia 08.04.2021, 12:40

W poniedziałek 22.03.2021r. obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego. Porozmawialiśmy z dzieciaczkami, jak my  mieszkańcy miejscowości nadmorskich możemy przyczynić się do ochrony morskiego środowiska, bo przecież większość  z nas w różnych porach roku odpoczywa nad morzem. Dzieci miały bardzo dużo pomysłów, ale wiodącym tematem, było zabieranie po sobie z plaży śmieci, także butelek i niedopałków, które jak dzieci słusznie zauważyły dorośli najczęściej zakopują w piasku. Wilczki także poznały legendę o ,,Nieposłusznej flądrze z Bałtyku" , składały samodzielnie  papierowe łódki i pobawiły sie w ulubionę zabawę ,,Rekin" z chustą animacyjną. A na koniec musiał oczywiście pojawić się na morzu sztorm, który zatopił wszystkie statki.