Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2021

Utworzono dnia 14.10.2021

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej społeczność przedszkola celebrowała podczas dwóch uroczystości.

W obiekcie przy ulicy Parkowej spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9.00. W sali udekorowanej na tę okoliczność pięknymi kwiatami na przedszkolnej scenie występowały kolejno z piosenkami: Kangurki, Tygryski i Żabki. Zajączki przygotowały dla wszystkich pracowników prezenciki w postaci serduszek. Po występach najmłodszych przedszkolaków, nagrodzonych ogromnymi brawami, życzenia odebrał emerytowany pracownik przedszkola - Pani Ewa Bejner. Następnie dyrektor przedszkola wręczył pracownikom Nagrody Dyrektora za wzorową pracę i zaangażowanie w życie przedszkola. Pani dyrektor, Anna Tysler, w ramach gratulacji za otrzymaną Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty, przyjęła od pracowników piękne kwiaty i serdeczne życzenia.

Dalsza część obchodów miała miejsce w obiekcie przy ulicy Sportowej 19 i rozpoczęła się o godzinie 10.30. Swoją obecnością uświetnili ten dzień: Pan Błażej Konkol, Wójt Gminy Trąbki Wielkie, Pani Patrycja Jereczek, Kierownik Zespołu Oświaty, Pani Janina Balcer, emerytowany pierwszy dyrektor przedszkola oraz Pani Regina Rogall, emertowany pracownik przedszkola. Część artystyczną przygotowali wychowankowie najstarszych grup (zerówek) - Liski, Wilczki i Niedźwiadki. Ogromną niespodziankę dla publiczności przygotowała Pani Aleksandra Knitter - występ taneczny dziewczynek do melodii południowo koreańskiego pianisty i kompozytora Yiruma " River flows in you". Po niezwykle lirycznym i delikatnym układzie tanecznym swoje umiejętności zaprezentowali chłopcy w choreografii "Musical chairs". Występ wywował wiele emocji i został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie życzenia odebrali emerytowani pracownicy oraz zaproszeni goście. Kolejnym punktem było wręczenie Nagród Dyrektora oraz Nagrody Jubileuszowej za 25 lat pracy dla Pani Danuty Mokrosińskiej.

W tym roku Nagrodę Dyrektora otrzymali następujący pracownicy:

Pani Angelika Dąbek, Pani Jolanta Kuczkowska, Pani Aleksandra Kozak, Pani Monika Ziemian, Pani Karolina Budych, Pani Wioletta Bara, Pani Justyna Matuszkiewicz, Pani Elżbieta Szurgocińska, Pani Elżbieta Kujach, Pani Agnieszka Olszewska, Pani Krystyna Wawrynowicz, Pani Celina Stankiewicz, Pani Elżbieta Maćkowska, Pan Jacenty Kotwa  i Pan Piotr Ziemian.

Z rąk Pana Wójta Pani Anna Tysler otrzymała słodkości i życzenia dla pracowników z okazji DEN oraz gratulacje z okazji przyznanej nagrody.

W tym dniu  Pani Jolanata Kuczkowska została odznaczona przyznanym (w zeszłym roku) przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Medalem za Długoletnią Służbę.

Wszystkim Pracownikom Naszego Przedszkola - składamy podziękowanie za trud i serce wkładane w codzienną pracę, za tworzenie dobrego klimatu i atmosfery sprzyjającej rozwojowi Naszych Małych Wychowanków!