Wielkanocne śniadanie u Żabek

naklejane.

Każda ma uśmiech

kolorowy

i leży na stole grzecznie,

żeby się nie potłuc

przypadkiem

w dzień świąteczny.

Ale pamiętajcie!

Pisanki

nie są do jedzenia

Z pisanek się wyklują

świąteczne życzenia!

D.Gellner

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy, ponieważ zasiedliśmy dziś do naszego pierwszego, przedszkolnego śniadania świątecznego.

Biały obrus zastąpił codzienne ceratki, na stolikach pojawiły się wazoniki z bukszpanem i forsycją, a pod nimi przycupnęły zajączki i kolorowe jajeczka.

Na stołach pojawiły się pyszne kanapki, sałata, ogórki i pomidory, ale najważniejsze były …jajka, symbol zbliżających się Świąt. Posiłek zaczęliśmy od wzajemnych życzeń świątecznych, następnie wzięliśmy udział w „wybitce” czyli tradycyjnym stukaniu się jajkami. Chwilę później przystąpiliśmy do niełatwego obierania naszych jajek ze skorupek – chwilami było trudno, ale starania przyniosły pożądany skutek.

Pełni energii po śniadaniu, ruszyliśmy na poszukiwania prezentów od zajączka, który był rano widziany w naszym przedszkolnym ogrodzie. Po powrocie, na drugie śniadanie z ogromnym apetytem zjedliśmy przepyszną babkę, a później urządziliśmy sobie „zajęczą sesję zdjęciową”.

Wielkanocne śniadanie u Żabek

Utworzono dnia 13.04.2022, 22:40