Przedszkole Promujące Zdrowie

„Czas i zdrowie to dwa cenne skarby,

których nie rozpoznajemy i nie doceniamy, dopóki się nie wyczerpią...”

Denis Waitley

Przedszkole nasze z dniem 1 września 2018r. rozpoczęło I etap, tzw. przygotowawczy, trwający 1 rok,

w procesie tworzenia placówki promującej zdrowie. W roku szkolnym 2019/2020 Nasze Przedszkole przystapiło do Wojewódziej Sieci Przedszkoli / Szkół Promujących Zdrowie. W roku szkolnym 2021/2022 uzyskaliśmy Wojewódzki Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie.

(koordynator - Pani Patrycja Jurczyńska-Fedak)

PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE - OGÓLNA KONCEPCJA PROGRAMU:

Koncepcja programu opiera się na budowaniu związku między edukacją przedszkolną a promocją zdrowia w całym środowisku przedszkola. Promocja zdrowia zgodnie z Kartą Ottawską  jest  procesem umożliwiającym zwiększenie kontroli nad swoim zdrowiem w celu jego poprawy.

Przedszkole promujące zdrowie to miejsce, w którym podejmowane są wspólne działania dla poprawy zdrowia i samopoczucia, wszyscy uczą się jak zdrowiej i lepiej żyć oraz zachęcają innych do podobnych działań.

Więcej informacji: